تبلیغات
فیلترشکن عکس بازیگر فوتبال - به باد دادن حیثیت فوتبال ایران
فیلترشکن عکس بازیگر فوتبال

به باد دادن حیثیت فوتبال ایران

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389

شاهکاری دیگر از آقای شفق-بازی با آبروی تراکتور

اندازه فونت : Decrease font Enlarge font
image شاهکاری دیگر از آقای شفق-بازی با آبروی تراکتور

آنچه می خوانید پشت پرده مذاکرات مدیرعامل باشگاه تراکتور با نمایندگان باشگاه گالاتاسرای ترکیه است که به خدمت تمام هواداران تیم تراکتور ارائه می شود ،به نظر ما این اتفاقات تبعاتی سنگین برای اعتبار فوتبال آذربایجان و بخصوص تیم تراکتورسازی و فوتبال ایران خواهد داشت که به نظر ما نمی توان از کنار آن به راحتی عبور کرد، آنچه در پی می آید آخرین حرف های ارجان موتلو است که بعنوان یکی از نمایندگان بلند پایه باشگاه گالاتاسرای ترکیه در هنگام ترک ایران و در فرودگاه تبریز بر زبان جاری ساخته است که بدون کم و کاست خدمت شما ارائه می شود .
ارجان موتلو در هنگام ترک تبریز آنقدر عصبانی و آنقدر ناراحت بود که درک این ناراحتی حتی برای هوادار متعصبی چون من هم اصلا قابل باور نبود ، اصلا مایل به مصاحبه نبود ولی با اصرار ما و با اصرار یکی از نزدیکان ترکیه ای ما و با حسن نیتی وصف ناپذیر حاضر شد حرف های خود را یک طرفه قبل از مطرح شدن در رسانه های ترکیه در اختیار ما قرار دهد ، او فقط می گفت و ما فقط می نوشتیم ، جای طرح هیچ سوالی نبود ، چرا که گفته هایش کامل گویا و روشن بود ، آنچنان که باید باشد . هنگام ترک فرودگاه آنقدر ناراحت و شرمگین بودیم که صورتمان از فرط رفتاری که با نمایندگان این باشگاه صورت گرفته بود قرمز شده بود ، اما صحبت های شنیدنی آقای ارجان موتلو نماینده باشگاه گالاتاسرای ترکیه . . .
دیگر هیچ گاه به ایران نمی آیم / حتما به مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی توصیه می کنم روزنامه های چاپ دوشنبه ترکیه و تمام تلویزیون های ترکیه و خبرگزاری ها حتما بخواند / اعتبار و حیثیت باشگاه گالاتاسرای ترکیه که 105 سال قدمت دارد به بازی گرفته شده است / مدیر عاملی که نامه ای با امضاء خود را انکار می کند به چه دردی می خورد/ ما بعد از 105 سال هیچگاه از فوتبال به دنبال کسب در آمد نبوده ایم اما مدیرعامل باشگاه تراکتور فقط به دنبال منافع مادی از این تیم است / می گویند ایرانیان مهمان نواز هستند ، شان مهمان نوازیشان این بود که ما را زیر باران برده بودند و خود زیر پتو بازی را تماشا می کردند / ما به فیفا شکایت خواهیم کرد / مدیرعامل باشگاه تراکتور ما را بازیچه شگردهای تبلیغاتی خود کرده بود / در تمام دنیا هواداران تراکتور بی نظیر هستند حتی به خاطر این هواداران ما از پول گذشتیم / من نه بخاطر چیزی فقط به خاطر این هوادارانی که زیر باران ما را تشویق کردند به ایران آمدم ولی . . . / در هر کجای دنیا اگر تیمی صاحب چنین هوادارانی باشد که زیر باران و در چنین ورزشگاهی با چنین امکاناتی بتواند هوادار به ورزشگاه بکشاند باید دست آن هواداران را بوسید / بنویسید به تمامی تیم های ترکیه و تمام بازیکنان و مربیان این کشور توصیه خواهیم کرد که به ایران نروند . . .

آقای ارجان موتلو می شود برای ما بگوید که چرا اینقدر ناراحت و عصبانی هستید ؟
شاید شما بهتر باشد دلیل این ناراحتی ما را از روزنامه های چاپ دوشنبه ترکیه بخوانید ، یا از اخبار کانالهای ترکیه و یا . . .
اما هواداران تراکتورسازی هم حق طبیعی شان است که بدانند بر سر مهمان ارجمندشان چه آمده است ؟
به شرطی تمام مسایل را می گویم که بدون کوچکترین کم و کاستی به گوش هواداران تیم تراکتور برسانید تا به داد تیم شان برسند .
مطمئن باشید ما بدون کم و کاست حرف های شما را به اطلاع مردم و هواداران تیم تراکتور می رسانیم .
متاسفم هستم که بگویم مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز اعتبار باشگاه قدیمی گالاتاسرای ترکیه را به راحتی آب خوردن به بازی گرفت ، ایشان طی نامه ای و توسط نماینده باشگاه تراکتور درخواستی را مبنی بر برگزاری دیدار دوستانه ای با باشگاه گالاتاسرای برای ما ارسال کردند که بعد از رایزنی های بیشمار و بعد از هماهنگی صورت گرفته و موافقت باشگاه گالاتاسرای و مدیرعامل محترم باشگاه گالاتاسرای ترکیه قرار بر این شد که نمایندگان باشگاه گالاتاسرای ترکیه با حضور در تبریز و با عقد قراردادی این بازی برگزار شود ، ما قبلا طی نامه ای و طی مذاکراتی که با نماینده باشگاه داشتیم شرایط خود را به اطلاع باشگاه تراکتور رسانیدیم و آنها طی نامه ای موافقت خود را با شرایط باشگاه گالاتاسرای که به امضاء قائم مقام باشگاه تراکتور بود برای ما ارسال کردند که باعث شد بنده بعنوان نماینده باشگاه برای عقد قرارداد به تبریز بیایم .
متاسفم هستیم که در جلسه ای که بعد از بازی تیم تراکتورسازی با استقلال اهواز در هتل پارس برگزار شد شاهد اتفاقاتی تلخ بودیم ، ما قبل از این جلسه با حضور در استادیوم محل بازی شاهد هوادارانی بودیم که با کمترین امکانات خود را به ورزشگاه رسانده بودند تا تیم خود را تشویق کنند ، هوادارانی که تا ما را دیدند شروع به تشویق باشگاه گالاتاسرای کردند و این برای من بسیار عجیب بود ، شور و شوق این هواداران در زیر آن باران و در شرایط واقعا بسیار بد استادیوم جالب توجه بود ، این هواداران سختی راه طولانی و نامناسب را به جان خریدند تا تیم خودشون راتشویق کنند ، باور کنید این هوادران را در هیچ کجای دنیا ندیده ام ، حتا اگر چنین استادیومی با این امکانات در ترکیه بود هیچ هوادارای برای دیدن بازی گالاتا هم به استادیوم نمی آمد ، در این شرایط من واقعا تحت تاثیر این تماشاگران قرار گرفتم (اتمسفری که آنها بوجود آوردند )آن صحنه های که آنها در طول بازی بوجود آوردند واقعا فوق العاده بود ، در یک کلام محتشم بود.
اما بعد از بازی در هتل پارس در جلسه ای که با مدیر عامل باشگاه تراکتور داشتیم واقعا شگفت زده شدیم ، ایشان در مورد شرایط باشگاه گالاتاسرای اظهار بی اطلاعی می کرد ، آنچنان این صحنه برای ما شگفت انگیز بود که چیزی برای بیان کردن نداشتیم ، مدیر عاملی بود که نامه باشگاه خودش را انکار می کرد، ایشان خود را به کوچه علی چپ زده بود و همه چیز را انکار می کرد ، مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی آقای شفق می گفت من از شما دعوت نکرده ام که به تبریز بیاید ، من نامه ای برای شما نفرستاده ام ؟ زمانی که ما نامه امضاء شده توس قائم مقام باشگاه را به ایشان ارائه دادیم ایشان گفتند نامه مربوط به من نیست و مربوط به قائم مقام باشگاه است ، ما نمی دانیم در ایران بین قائم مقام و مدیرعامل مگر فرقی هم هست ؟ در کشور ما که نیست شاید در ایران فرق داشته باشد ، ایشان در ابتدا گفتند که ما پول نمی دهیم ، گفتیم به خاطر تشویق های هواداران تراکتور پول هم نمی خواهیم ، گفتند نه مسئله فقط پول نیست ما شرایط شما را به کل قبول نداریم ، ما گفتیم شرایط شما هر چه باشد قبول داریم چون دوست داریم بین دو ملت ایران و ترکیه پل دوستی برقرار کنیم ، باز ایشان با طفره رفتن ادعهای دیگری هم مطرح می کرد ، ما حتی برای درآمد زایی باشگاه تراکتور هم برنامه های ارائه دادیم ، اما در قبال سخن آقای شفق چیزی برای گفتن نداشتیم که می گفت : من به فوتبال به عنوان صنعتی پول ساز فکر می کنم و دوست دارم از راه تراکتور کسب درآمد کنم ، در حالی که ما باشگاهی 105 ساله با بودجه ای 150 میلیون دلاری هستیم که هیچگاه از فوتبال به کسب درآمد فکر نکرده ایم ، ما همیشه دوست داشته ایم که با فوتبال دل میلیونها هوادار خود را شاد کنیم ولی آقای شفق نه تنها به فوتبال و تراکتور فکر نمی کند بلکه به دنبال راهی است برای کسب درآمد از این راه برای جیب خود ، واقعا شگفت زده شده ام از مدیرعامل باشگاه !
ما تمام شرایط باشگاه تراکتورسای برای انجام این دیدار را پذیرفتیم فقط و فقط به خاطر هواداران این تیم ، ولی اقای شفق با طفره رفتن از این مسئله سعی در القای این مسئله دارد که مسائل مالی باعث این جریانات است ، متاسفیم که به ایران آمده ایم و وقت خود را تلف کردیم ، ایشان نامه ای که خود امضاء کرده را نادیده می گیرد و بدون هیچ دلیلی زیر حرف خود می زند ، اسم این را در ایران چه نام می گذارند نمی دانم ولی در کشور ما این را دروغ گویی محض می دانند ، در هر صورت آقای شفق به نظر ما نه دلش به حال تراکتور می سوزد نه دلش به حال هواداران تراکتور ، باور کنید در هیچ کجای دنیا چنین هوادارانی ندیده ام که در آن شرایط سخت و ورزشگاهی که حتی سقف هم ندارد از تیم خود حمایت کنند ، امیدوارم که با انعکاس این حرف های من به هواداران باشگاه تراکتور این را به آنها بگوید که ما حتی برای سرافرازی آنها از تراکتور خواستیم تا حق پخش تلویزیونی دیدارهای این تیم را در رقابت های لیگ برتر سال آینده به ما بفروشد تا ما با همین حق پخش تلویزیونی بازیها هزینه های تراکتور را متقبل شویم آما آقای شفق نه این مورد نه پیشنهاد تاسیس آکادمی فوتبال باشگاه گالاتا را در تبریز هم قبول نکردند، بهتر است اینها را بگوید که مهمان نوازی این آقایان تا این حد بود که آقای شفق در بازی تراکتور با استقلال اهواز زمانی که شیشه های VIP موجب عدم دیدن بازی بود ما را به روی سکوها هدایت کرد و در حالی که برای خود زیر انداز و پتو آورده بود ما را در سرمای ورزشگاه رها کرد ، این است مهمان نوازی مدیرعامل باشگاه تراکتور از مهمانانش ، باید بگویم متاسفم ، ایشان حتی هزینه های سفر ما را هم متقبل نشد و این در حالی بود که ما همه گونه شرایط تراکتور برای این بازی دوستانه را به خاطر هواداران این تیم پذیرفته بودیم ، واقعا متاسفم برای باشگاه تراکتور که حیثیت و شرف باشگاه قدیمی گالاتاسرای را به بازی گرفته است ، بدانید و آگاه باشید که ما از طریق فیفا به خاطر رفتارهای غیر حرفه ای باشگاه تراکتور به فیفا شکایت خواهیم کرد و تا حق و حقوق خود را از باشگاه تراکتور نگیریم آرام نخواهیم شد ، روز دوشنبه هم می توانید از طریق رسانه های نوشتاری و دیداری کشور ترکیه همین حرف های که من به شما گفته ام را بخوانید و مطمئن باشید ما این شکایت را خواهیم کرد ، شاید سال دیگر تراکتور در لیگ برتر ایران هم نتواند شرکت کند ، اینها به خاطر مدیرعاملی است که نمی داند با باشگاه آماتوری طرف نیست ، بلکه با باشگاهی طرف است که میلیونها هوادار در ترکیه دارد و کاملا هم حرفه ای است . مطمئن باشید با خاطره بدی ایران را ترک می کنم و دیگر به ایران نخواهم آمد چر ا که اینها حتی مهمان نوازی و آداب و رسوم باشگاه داری هم نمی دانند چه برسد به فوتبال حرفه ای که دم از آن می زنند ، من به هواداران تراکتور از این تریبون می گویم ما بخاطر آنها حاضر به هر کاری بودیم اما . . .
شاید این امای ارجان موتلو بتواند واقعیت های زیادی برای ما روشن کند ، حیثیت 40 ساله باشگاه تراکتور بازیچه کارهای تبلیغاتی آقای شفق بعنوان مدیر عامل باشگاه قرار گرفته و ایشان با بازی کردن با حیثیت تیم معتبری چون گالاتاسرای ترکیه که از زمان تاسیس آن 150 سال می گذرد ، موجب شده که دیگر در هیچ کجای ترکیه و حتی اروپا کسی برای نام تراکتور اعتباری قائل نشود ، باید ایشان در مورد ضایع شدن حق و حقوق باشگاه تراکتور و صد البته هواداران این تیم مردمی پاسخ گو باشند ، چرا که اگر فردا باشگاه تراکتور از بازیهای لیگ برتر محروم شود تنها دلیلش آقای شفق بعنوان مدیرعامل باشگاه تراکتور سازی تبریز است و این بر خلاف شایعه های پخش شده در تبریز مینی بر لغو این دیدار بعلت مشکلات امنیتی یا مسایل مادی است ، دلیل اصلی این کار را باید سو مدیریتی آقای شفق دانست که بدون در نظر گرفتن مسایل دیگر موجب شده اند که حیثیت و شرف فوتبال تبریز و ایران زیر سوائل رود ، همین و بس

منبع: www.tractorchelar.com
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

نظرسنجی

  به نظر شما افشین قطبی در افریقای جنوبی ......آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها